RejestracjaSzukajStatystykiZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Jaka piosenka ostatnio wpadła wam w ucho?
Autor Wiadomość
Didi 
Super rasmuser

Wysłany: 05-01-18, 16:20   

Maija, bo mi słów do ciebie braklo. Czytasz posty innych użytkowników w ogóle? Jeżeli tak, to powinnaś wiedzieć, że posty takie jak twój są kasowane.

mirabel 
Uzależniony rasmuser

Wysłany: 05-01-18, 16:20   

Nie wiem czy jesteś trollem, czy masz cholernie krótką pamięć, ale dosłownie trzy posty wyżej wkleiłam jedną jedyną zasadę tego tematu. JEDYNĄ ZASADĘ
I w swoim poście wyżej się poprawiłaś, nawet podziękowałaś za zwrócenie uwagi. Na miejscu moderatora tego subforum albo admina dałabym Ci jedną czwartą słynnego czerwonego segmentu zwanego ostrzeżeniem, za bezczelne łamanie regulaminu kiedy zasada tematu została przypomniana i jest cholernie widoczna.

... :k01:

Merenven 
Wygadany rasmuser

Wysłany: 07-01-18, 22:29   

Napiszę Wam o niesamowicie poruszającej piosence, która ostatnio wpadła mi w ucho i nie może wyjść ^^

Nazywa się "Moje miejsce", a wykonują ją Brygida i Robert Łukowscy - małżeństwo pochodzące ze Śląska. W tytule na YT pojawia się też jako wykonawca "Gryffon" - nie mam pojęcia, co to oznacza, ale brzmi tak, jak nazwa zespołu do którego chciałabym się bawić na czyimś weselu. Albo może to pseudonim artystyczny żony Roberta? Nie wiem :P

Kawałek ten opowiada o cieple rodzinnego domu, o bezpieczeństwie, o miłości - uwaga, dla co wrażliwszych może być bardzo wzruszający!

Prócz bardzo uczuciowej warstwy tekstowej, melodyjności oraz pięknej oprawy muzycznej (brzmiącej jak gotowy podkład z dziecięcego keyboardu) na dużą uwagę zasługuje również bardzo oryginalny i ciekawy teledysk nakręcony do tej piosenki.
Występują w nim śpiewający utwór - Brygida i Robert - i niesamowicie zachwyca ich mimika oraz zaangażowanie emocjonalne, z jakim wykonują utwór (szczególnie Brygidy, która nawet co ujęcie jest ubrana w inną bluzkę). Robią to jak prawdziwe gwiazdy, ale jednocześnie tak, że ma się wrażenie jakby śpiewali wprost do Ciebie...
Wydają się być bardzo szczęśliwi z bycia w miejscu w którym są (czyli chyba we własnym domu) i pozostają niesamowicie naturalni oraz wiarygodni w swoim przekazie. Lecz jednak główną gwiazdą klipu jest ich córka, psotna trzylatka!

Teledysk promuje też stary, dobry, konserwatywny podział ról w rodzinie - podczas wspólnego picia herbaty to tata siedzi przy stole, a mama przynosi filiżanki. Także córka wydaje się być do tego przyuczana już od najmłodszych lat - jest pokazane jak wraz ze swoją mamą bawi się plastikową, różową zastawą kuchenną, wlewając w kubki niewidzialną herbatkę. Śpiewają też, że nad ich domem stoi Anioł Stróż i chroni na swoich ramionach, by w domu spokój zawsze był. Tradycja pełną parą!

W teledysku zachwycają też ujęcia i efekty specjalnie - np. żona mówiąca "kocham cię" (o tym się nie da opowiedzieć, tego trzeba po prostu posłuchać oraz zobaczyć!), czy też przejścia między kolejnymi ujęciami identyczne do tych, których używałam ucząc się robić prezentacje w powerpoincie na informatyce w podstawówce.

Polecam serdecznie tę piosenkę, bo niesamowicie wpada w ucho, no i sądzę też że może ona być pomocna dla niektórych aby byli mniej spięci :--)

I pamiętajcie: Bo przecież to nie mury, nie one tworzą dom... lecz uśmiech twego dziecka i żony ciepły głos... :13: :e13:

Odpowiedz do tematu