RejestracjaSzukajStatystykiZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Nowa wiadomość od Eera z oficjalnej strony
Autor Wiadomość
E
[Usunięty]

Wysłany: 02-03-06, 16:53   Nowa wiadomość od Eera z oficjalnej strony

Posted: Tue Feb 28, 2006 3:55 pm Post subject: message from japan

--------------------------------------------------------------------------------

hello,
we arrived today in japan, tokyo. it's exciting to be here again. i went for a
short shopping trip with aki and lauri, trying to find a suitcase for lauri and
taking few breaths of fresh winter air on the streets (after a 4 hours delayed
sas flight. the gold medal belongs to finland, after all.) a lot of people here.
this culture is so different... interesting, good...
food is good. i recommend the teppan-yaki tunafish, 't was great!
eero

Posted: Thu Mar 02, 2006 4:02 pm Post subject: another message from japan

--------------------------------------------------------------------------------

we played our 2nd japanese concert today, in nagoya. we thought that wasn't gonna be full house, so we were positively surprised by the good vibes and good audience that there was. the concert felt very good and there was just this feeling of cracking some jokes in the air... nice. we played "days" in the acoustic set today, people enjoyed it. this japanese city living makes me feel like in the movie blade runner, we just function in the 7th to 10th floor of buildings, passing from building to another through bridges... sometimes you get peeks of people who are living at the street level, but this is all so layered... on the street you might walk into a bar or noodle place which can fit only 4 people... music all around... lot of neon lights... rain, umbrellas, masses of people, strange writing symbols...
eero

Fri Mar 03, 2006 3:41 pm Post subject: Message from Osaka

Hello, today we played a concert in Osaka. Lauri: "It's a good feeling that is radiating from the people in the audience, it's like they are very innocent, good people, not cynical at all, I feel very comfortable performing in front of them." The gig was very good, very spontaneous, it seems like we are getting along well with Japanese people. Great! They even like our jokes! We played F-F-F-Falling today, as some man in the front row requested it... we haven't played it in a long while and it was lot of fun.

After the show we had a dinner in an expensive italian style restaurant, too small portions and it was a bit of disappointment. Afterparty in rockrock bar (great name), but i passed that one. Tomorrow to Kyoto to visit buddhist temples and to find out how buddhism was established in Asia.

eero

Posted: Mon Mar 06, 2006 8:50 pm Post subject: another message from tokyo

hello, we are almost finished with the japanese tour. found this funny door in osaka. we made a visit to kyoto where we saw beautiful temples and forests, especially the zen monastery or resthouse felt good to me. i think it was called ryokaishi-gu or something similar... these places must have been very serene and beautiful at the times when there were no big cities around here... also the springs at the temples were very captivating. the air is clear and the weather good, we got some nice panoramic pics over kyoto.
today we played a festival called independence-D, it was a good experience, a challenge for us as there was audience from other bands as well, and the rasmus fans made a good job encouraging the others to party on with them and i enjoyed the concert well. i think we are making a good advance in building up a fanbase in japan. big thanks to the band called Muck, which probably is the main reason for us to have the precious slot in the festival... they put on a great show! (and you should check out their stuff too)
thanks to all of you who came to see us at the concerts, and we hope that we can come soon again to the land of sushi and sake! Sayonara!
eero
Ostatnio zmieniony przez E 11-08-06, 22:01, w całości zmieniany 4 razy  

Dominick`
[Usunięty]

Wysłany: 02-03-06, 21:04   

translation:
Hello
Przyjechaliśmy dzisiaj do Japonii, Tokio. To ekscytujące, że jesteśmy tu znowu. Poszedłem na małe zakupy z Akim i Laurim, próbujac znaleźć walizkę dla Lauriego i złapać kilka oddechów świeżego, zimowego powietrza na ulicach ( po 4 godzinach opóźnionego lotu. Ale mimo wszystko złoty medal należy do Findlanii.) Masa ludzi tutaj. Jedzenie jest dobre. Polecam " teppan-yaki tunafish", to jest świetne! Eero

Graliśmy nasz drugi japoński koncert dzisiaj w Nagoya. Myśleliśmy, że nie będzie pełnego pomieszczenia, więc byliśmy pozytywinie zaskoczeni przez wspaniałą publiczność, która tam była. Koncert wypadł bardzo dobrze i czuło sie zarzucanie dowcipów w powietrzu...miło. Zagraliśmy dzisiaj "days" w akustycznej wersji, ludzie polubili to. To japońskie, pelne życia miasto sprawia, że czuje sie jak w filmie "blade runner". Pracujemy/funcjonujemy od 7 do 10 piętra budynku, przechodzienie z jednego do drugiego przez most... Czasami zerkasz na ludzi żyjących na ulicy, ale to jest także takie warstwowe(?)... na ulicach możesz wejść do baru lub "noodle''(?) miejsca gdzie mieści sie tylko 4 osoby...wokół muzyka...mnóstwo neonowych świateł... deszcz, parasole,, masa ludzi, dziwne znaki pisemne..Eero

hmmm,,,no cóż jak wiecie nie wszystko da sie przetłumaczyć, to taka ogólna translacja...ktoś prosił...;) to mójpierwszy tłumaczony tekst tutaj ...wiec się nie wyżywajcie... ;)

Lintunia
[Usunięty]

Wysłany: 03-03-06, 16:16   

Naszemu kochanemu Eerusiowi chyba się nudzi w tej Japoni, bo oto na międzynarodowym forum pojawiła się kolejna wiadomość od niego:
Cytat:
Posted: Fri Mar 03, 2006 3:41 pm Post subject: Message from Osaka

Hello, today we played a concert in Osaka. Lauri: "It's a good feeling that is radiating from the people in the audience, it's like they are very innocent, good people, not cynical at all, I feel very comfortable performing in front of them." The gig was very good, very spontaneous, it seems like we are getting along well with Japanese people. Great! They even like our jokes! We played F-F-F-Falling today, as some man in the front row requested it... we haven't played it in a long while and it was lot of fun.

After the show we had a dinner in an expensive italian style restaurant, too small portions and it was a bit of disappointment. Afterparty in rockrock bar (great name), but i passed that one. Tomorrow to Kyoto to visit buddhist temples and to find out how buddhism was established in Asia.

eero

Lintunia
[Usunięty]

Wysłany: 03-03-06, 18:26   

To ja zapodaję tłumaczeniem 3 wiadomości Eera:
Hello, dziś graliśmy koncert w Osace. Lauri: To dobre uczucie, które promieniuje od ludzi na widowni, to jak oni są bardzo niewinni, dobrzy ludzie, nie cyniczni jak inni, czuję bardzo swobodne działanie wobec nich". (Lulkowi chyba chodziło o to, że się swobodnie przy nich czuje). Występ był bardzo dobry, bardzo spontaniczny, zdaje mi się jak dobrze rozumiemy się z Japończykami? Świetnie! Oni za każdym razem lubią nasze dowcipy! Graliśmy dziś F-F-F-Falling, jak jakiś mężczyna w przednim rzędzie poprosił o to... Nie graliśmy tego długo i było dużo zabawy.
Po występie jedliśmy obiad w drogiej, włoskiej restauracji, za małe porcje i to było trochę rozcarowaniem. Afterparty w barze rockrock (świetna nazwa), ale ja je opuściłem. (Znaczy się na nie nie poszedł). Jutro do Kyoto by zobaczyć świątynie buddyjskie i by stwierdzić jak buddyzm był zakładany w Azji (chodzi mu zapewne o historię buddyzmu w Azji).
Eero

Mogą być błędy, bo mój angielski nie jest zbyt zaawansowany.

Lintunia
[Usunięty]

Wysłany: 06-03-06, 16:54   

Trzeba siedzieć na międzynarodowym fo :) Tam czasami Rasmusiki piszą posty ;)
Ja mówiłam, że Eerusiowi się wyjątkowo nudzi w tej Japoni, bo dosłownie przed chwilą napisał kolejnego posta na międzynarodowym forum. Oto on:
Cytat:
hello, we are almost finished with the japanese tour. found this funny door in osaka. we made a visit to kyoto where we saw beautiful temples and forests, especially the zen monastery or resthouse felt good to me. i think it was called ryokaishi-gu or something similar... these places must have been very serene and beautiful at the times when there were no big cities around here... also the springs at the temples were very captivating. the air is clear and the weather good, we got some nice panoramic pics over kyoto.
today we played a festival called independence-D, it was a good experience, a challenge for us as there was audience from other bands as well, and the rasmus fans made a good job encouraging the others to party on with them and i enjoyed the concert well. i think we are making a good advance in building up a fanbase in japan. big thanks to the band called Muck, which probably is the main reason for us to have the precious slot in the festival... they put on a great show! (and you should check out their stuff too)
thanks to all of you who came to see us at the concerts, and we hope that we can come soon again to the land of sushi and sake! Sayonara!
eero

Dominick`
[Usunięty]

Wysłany: 06-03-06, 22:49   

to wy bedziecie szukać, a ja sie zajme tłumaczeniem,,,bo jakos mi to lepiej wychodzi, niz szukanie;/

hello, prawie zakończyliśmy naszą japońską trase.znaleźlismy te śmieszne drzwi w osace<matko o co chodzi??-to sie nazywa ukryty sens;)) odwiedzilismy też Kyoto, gdzie widzielismy piekne świątynie i lasy, szczególnie klasztor Zen (to chyba nazwa własna) albo Dom Odpoczynku/Spokoju (jakies powiazanie z joga pewnie) przepadły mi do gustu. wydaje mi sie,ze nazywało sie ryokaishi-gu albo jakoś podobnie... te miejsca musiały myć bardzo pogodne i piękne w czasie, gdy nie było tam duzych miast...także wiosny w świątyniach były bardzo fascynujące. powietrze jest czyste i pogoda jest dobra, zrobiliśmy kilka panoramiczny obrazów(zapwne zdjęć) znad Kyoto.
dzisiaj gralismy na festivalu nazwanym niepodległość-D, to było dobre doświadczenie, wyzwanie dla nas, gdyż była tam publiczość innych zespołów, i fani rasmusów wykonali świetną robote zachecając innych do zabawy z nimi i spodobał mi sie ten koncert bardzo. myśle, ze robimy dobry postęp w polepszaniu fanbase(czyli chodzi o rozwój zainteresowania fanów (ogólnie)) w Japoni. wielkie dzieki dla zespołu Muck, który prawdopodobnie jest główną przyczyna dla nas, by miec tak znakomite miejsce w festiwalu... oni zorganizowali wspaniały występ (i powinniście sprawdzic ich )
dzieki dla kazdego z was kto przyszedł by nas zobaczyć na koncercie, i mamy nadzieje ze bedziemy mogli przyjechać znowu do kraju sushi i sake(chyba mu sie cos pomyliło!!)!! sayonara! eero

SAKE z tego co wiem łączy sie we frazy np, for God`s sake- na litość boska , for _`s sake-..... albo for the sake of sth ,czyli ze wzglęgu na cos.....jeszcze z samym sake sie nie spotkałam! nie chce mi sie tego szukac, wiec jeśli ktoś ma chęć to niech sprawdzi, bo nie mam w poblizu słownika , a nie chce mi sie wstawać;)

Dominick`
[Usunięty]

Wysłany: 09-03-06, 17:41   

to kolejna króciutka wiadomość od chłopaków (żaden sie nie podpisał, ale jakoś na Lauriego mi to pasuje;))

08:03:06 - HOME SWEET HOME
"So, we're done with the Japan tour now, have a few days at home before South Africa and South America... The trip was wonderful, we got new friends and new fans, great lot of good memories and maybe even some footage for our next video. Thanks for all ya! Here's a pic from Osaka venue backstage."

translation:
" Więc, właśnie zakończyliśmy japońską trase (tourne), mamy kilka dni w domu (do spędzenia) przed południową Afryka i południową Ameryka... Podróż był cudowna, zyskalismy nowych przyjaciół i fanów, masę wspaniałych wspomnień i moze nawet kilka footage (czyli jakis pomysłów) na nastepne video. Dzięki dla was wszystkich!
tutaj zdjecie z Osaki miejsce za kulisami ( za scena)."

Dominick`
[Usunięty]

Wysłany: 09-03-06, 17:45   

http://www.therasmus.org.uk/ to z tej stronki,chyba jedna z najlepszych szczególnie dział wywiadów "Dr Lauri"

Dominick`
[Usunięty]

Wysłany: 09-03-06, 19:03   

przeczytajcie to ,to z pewnościa polejecie;))...szczególnie odpowiedz na pierwsze pytanie i to z aparatem na zęby ,,to jest na samym dole w wywiadach !!!
http://www.therasmus.org.uk/

other_girl 

Wysłany: 10-03-06, 16:12   

ja bym chciała NAN (marzenia) albo Dead Promises... albo... cokolwiek :lol:

[ Dodano: 10-03-06, 16:20 ]
THE RASMUS GOES LATIN

At last we can present the dates for The Rasmus' South American Tour 2006. The band is very much looking forward to coming back to Mexico, as well as visiting Chile, Costa Rica, Colombia and Guatemala.

31.03.06 CHILE, SANTIAGO
02.04.06 COSTA RICA, SAN JOSE
04.04.06 COLOMBIA, BOGOTA
06.04.06 MEXICO, MEXICO CITY
08.04.06 GUATEMALA, GUATEMALA CITY

Odpowiedz do tematu